Image

KUMED AKADEMİ / Temel Finansal Okuryazarlık Sertifika Programı

Image
Özlem Derici Şengül eğitmenliğinde gerçekleşecek olan Finansal Okuryazarlık Sertifika Programımız 12 Kasım Cumartesi başlayacak, 7 Ocak Cumartesi  günü son bulacaktır. Program boyunca hem finansal piyasalar, hem ekonomik gelişmeler hem de şirket finansalları ile ilgili temel bilgilere sahip olacak ve finansal planlamalarınızı çok daha doğru öngörülerle, sağlıklı bir şekilde yapabileceksiniz.

Kazanımlar:
Bu eğitim sayesinde tasarruf sahibi bireyler ve şirket çalışanları/yöneticileri tasarruflarını yatırıma dönüştürmek için gerekli altyapıya sahip olacak, hiç bilmediği enstrümanları ve bu enstrümanların işlem gördüğü piyasaları, bu piyasalardaki hareketleri belirleyen makro ve mikro unsurları öğrenecekler.

Yetkinlikler:
Eğitim sonunda katılımcılar hisse senedi, tahvil kripto para piyasasında yatırımın ilk adımını atabilecek, işletme sahipleri ayrıca kendi işletmelerine dair göstergeleri temel düzeyde okuyabilecek duruma gelecekler. Ayrıca bireyler tasarrufları için hedef belirlerken kendilerine gereken temel hesaplamaları yapabilir hale gelecek, kazanaçlarının enflasyona karşı ne kadar erimiş olduğunu hesaplayabilecek, gerek aile bütçesi gerekse işletme bütçesinin yönetimine dair ilk adımı atabilir durumda olacaklar. 

Ders programını görmek, eğitimi satın alıp kesin kayıt olmak için tıklayın.

Eğitimin satın alma kayıtları ve isim listesi KUMED resmi websitesi kocmezunlar.org üzerinde tutulmaktadır. kume.ku.edu.tr (Raklet) üzerinden kayıt alınmamaktadır. Detaylı bilgi ve satın alma dışındaki rezervasyonlar için kumed@kocmezunlar.org adresine yazabilirsiniz.

PROGRAM İLE İLGİLİ DİĞER DETAYLAR

Sertifikaya hak kazanmak için eğitimlere %80 devam zorunluluğu bulunmaktadır.

Her dersin sunumu ve de notları katılımcılarla paylaşılacaktır

Her ders sonunda ders ile ilgili okuma, dinleme vb. tamamlayıcı materyaller sunulacaktır

Her ders başında bir önceki derse dair bir mini quiz gerçekleştirilecektir

Programın sonunda gerçekleştirilecek Genel Değerlendirme Sınavı’nda 80 puan ve üzerinde not alarak başarı sağlayanlar Başarı Sertifikası, diğer katılımcılar Katılım Sertifikası almaya hak kazanacaklardır

Programın Süresi: 8 hafta / 16 ders

Ders zamanları: Her hafta Çarşamba 20:00, Cumartesi 10:00

Ders Süresi: 75dk

Eğitim Platformu: ZOOM

Kayıt ve detaylı bilgi için kocmezunlar.org/kumedakademi linkini ziyaret edebilirsiniz.
En güncel duyurular için instagram.com/kocmezunlar hesabını takip edebilirsiniz.

Saturday, November 12, 2022 10:00
(Turkey Standard Time)
Loading