Image

KUMED AKADEMİ / İşletmeler İçin İleri Düzey Finansal Okuryazarlık Sertifika Programı

Image

İşletmeler için İleri Düzey Finansal Okuryazarlık Sertifika Programı katılımcılara bir şirketin finansal performasını ölçmek, izlemek ve doğru öngörülerle karar alabilmek için gerekli donanımı kazanmalarını sağlayacaktır.

Program 20 Aralık tarihinde başlayacaktır. Program boyunca nakit akışını  doğru yönetmek, kur riskine karşı korunmak ve disiplinli bir bütçe oluştumakla ile ilgili hem temel hem ileri düzey bilgilere sahip olacak ve finansal planlamalarınızı çok daha doğru öngörülerle, sağlıklı bir şekilde yapabileceksiniz.

PROGRAM İLE İLGİLİ DİĞER DETAYLAR

  • Sertifikaya hak kazanmak için eğitimlere %80 devam zorunluluğu bulunmaktadır.
  • Her dersin notları katılımcılarla paylaşılacaktır
  • Her ders sonunda ders ile ilgili okuma, dinleme vb. tamamlayıcı materyaller sunulacaktır
  • Bazı derslerde bir önceki derse dair bir mini quiz gerçekleştirilecektir
  • Programın sonunda gerçekleştirilecek Genel Değerlendirme Sınavı’nda 80 puan ve üzerinde not alarak başarı sağlayanlar Başarı Sertifikası, diğer katılımcılar Katılım Sertifikası almaya hak kazanacaklardır

Programın Süresi: 9 hafta / 17 ders

Ders zamanları: Her hafta Çarşamba 20:00, Cumartesi 10:00

Ders Süresi: 75dk

Eğitim Platformu: ZOOM

Mehmet Taylan Kimdir?
Galatasaray Lisesi ve İTÜ Matematik Mühendisliği mezunudur. Finans sektörüne araştırma analisti olarak başlamış, hazine ve portföy yönetimi, risk yönetimi ve kurumsal finansman alanlarında 26 yıllık finans sektörü tecrübesi vardır. Serbest fon (Hedge Fund), Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ve Menkul Kıymet Yatırım fonu olmak üzere 20’nin üzerinde yatırım fonu kurmuştur. Oyak Yatırım Hazine ve Portföy Yönetimi Grup Müdürlüğü, Meksa Portföy Genel Müdürlüğü ve A1 Capital Genel Müdür Yardımcılığı görevinden sonra hali hazırda Meksa Portföy’de GMY olarak çalışmaktadır.

Bülent Küçük Kimdir?

Ankara Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Ekonometri bölümünden 1989 yılında mezun olan Bülent Küçük, iş hayatına Yapı ve Kredi Bankasında mali analist olarak başlamıştır. 2000’li yılların başlarında finans sektöründen üretim sektörüne geçerek, üretim planlaması ve iç denetim konularında uzmanlaşmıştır. Uzun yıllar İç Denetim Uzmanı olarak görev yaparak, 2015 yılında savunma sanayi sektöründe finansman müdürü görevini üstlenmiştir. Halen çeşitli firmalara iç denetim konusunda danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

Program detaylarına ulaşmak ve kayıt olmak için kocmezunlar.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Wednesday, December 20, 2023 20:00 - Wednesday, February 21, 2024 21:30
(Turkey Standard Time)
Loading